Autor Wątek: Olej palmowy – to najsilniejszy czynnik rakotwórczy.  (Przeczytany 3349 razy)

Oliwek

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 64
  • Gdybym tylko miał więcej oleju w głowie!!!
Olej palmowy – to najsilniejszy czynnik rakotwórczy.
« dnia: 25 Grudzień 2014, 19:50:53 »
Unikaj produktów zawierających olej palmowy!!!

Olej palmowy – to najsilniejszy czynnik rakotwórczy. Kwasy tłuszczowe, zawarte w tym oleju, stopniowo sklejając komórki krwi, powodują rozwój nowotworów różnych narządów, mogą wywołać atak serca, bezpłodność i impotencję.

Olej palmowy jest dodawany prawie do wszystkiego: produktów mlecznych, pieczywa, wyrobów cukierniczych, jedzenia dla niemowląt. Negatywne skutki stosowania oleju palmowego są podstępnie ukrywane, a nasi obywatele przyzwyczaili się do podobnego do gliny malezyjskiego tłuszczu.

Jeżeli etykieta na produkcie mówi „tłuszcz roślinny”, na 99 procent jest to olej palmowy.

Olej palmowy jest bardzo szkodliwy dla zdrowia
Eksperymenty przeprowadzone na Uniwersytecie technologii chłodniczych w Petersburgu wykazały, że temperatura topnienia oleju palmowego jest wyższa od temperatury ciała ludzkiego, tak że NIE JEST on przyswajany i NIE JEST wydalany z organizmu.

- Gromadząc się, olej palmowy prowadzi do chorób serca i otyłości
– wyjaśnia lekarz Niezależnego Laboratorium „InVitro”. – Ma dużo nasyconych kwasów tłuszczowych, które zwiększają poziom cholesterolu i wspierają rozwój miażdżycy.

Badania przeprowadzone z udziałem dzieci wykazały, że kwas palmitynowy, mieszając się w jelitach z wapniem tworzy nierozpuszczalny związek, który jest wydalany z dziecka, tak dziecko zaczyna odczuwać niedobór wapnia, który jest niezbędny dla wzrostu i rozwoju. Naukowcy udowodnili, że olej palmowy w jedzeniu dla dzieci pogarsza mineralizację kości, co powoduje wzdęcia, odbijanie i pojawienie się kolki.

Olej palmowy kosztuje 30 – 40 procent mniej od tłuszczu mlecznego. Kuszące, prawda? A nam wieszają makaron na uszy o korzyściach tego wspaniałego produktu.

Bądź ostrożny! Zadbaj o swoje zdrowie!

Źródło: http://www.technoshop.ru/list/all/topic_536/

Tłumaczenie: Olga
Przekopiowane za portalem Wolna Polska
Powiedz człowiekowi, że na niebie jest gwiazd 978301246569987 a uwierzy.
Ale napisz kartkę „Świeżo malowane”, a sprawdzi palcem i powala się.

Raz23.pl     Błonnik Witalny     Żołynia